Consilier relații clienți in Bistriţa

Descrierea postului:Administrarea și analiza bazei de clientUtilizarea instrumentelor moderne de marketing, puse la dispoziție de companie, pentru atragerea de noi clienți și descoperirea de noi posibilități de afaceriFidelizarea clienților existențiConsilierea clienților în magazin și la locul afacerii lorPregătirea, desfășurarea și analiza vizitelor la clientÎntocmirea rapoartelor și analizelor, interpretarea datelor din sistemul de administrare a bazei de clienți și stabilirea planurilor viitoare de acțiunePropunerea de acțiuni și implementarea lor în vederea îmbunătățirii vânzărilor Cerințe: Studii superioare sau mediiExperiența în vânzări constituie avantajCunoștințe SICAPCunoștințe de utilizare a pachetelor de programe informaticePersoană flexibilă orientată către clienți Experiență în relaționarea cu clienții bugetariCapacități deosebite de comunicarePermis de conducere categoria BCunoștințe bune de limba engleză și/sau germană Oferta: Salariu atractiv și tichete de masaBeneficii*:Crăciun, Paște, vacanță,căsătorie, asigurare privată voluntară de sănătateMasină și telefon de serviciuTraining de specialitateOportunitatea unei cariere într-o companie multinaționalăSistem informatic performant *acordarea beneficiilor eate condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate