Digital Marketing Assistant - VEGIS.RO in Braşov

Candidatul ideal

Vegis.ro, te caută pe tine, pasionat de digital marketing, să ​intri în echipa noastră!​ Jobul este disponibil în Brașov și este full-time.​

​Ca să fii candidatul nostru ideal trebuie:
- să fii la curent cu noutățile din marketingul digital
- să poți lucra în echipă, dar și individual și să fii responsabil/ă pentru taskurile care îți sunt delegate
- să fii capabil/ă să prioritizezi și organizezi taskurile proprii, astfel încât să le rezolvi în mod eficient
- să te integrezi în colectivul nostru tânăr și să aduci o parte din buna dispoziție și creativitate în echipa Vegis
- să ai simț estetic și atenție la detalii
- să fii pasionat/ă și inspirat/ă de natură

Se consideră avantaj:
- experiența într-un departament de marketing​ online​

Descrierea jobului

- Participi la elaborarea ​planurilor și strategii​lor​ de marketing online
​- Te asiguri de implementarea corectă a strategiilor și campaniilor, alături de întreaga echipă de marketing
​- Comunici cu agenția de web-design în vederea realizării materialelor ​grafice (bannere, newslettere, flyere, etc)
- ​Participi la crearea campaniilor de email marketing, de la realizarea conceptului până la trimiterea și monitorizarea aces​tuia
- Updatezi site-ul în funcție de promoțiile și ofertele disponibile și testezi optimizările implementate de echipa tehnică
- Realizezi landing page-uri și participi la crearea materialelor necesare derulării campaniilor
​- Folosești tool-uri specifice de marketing online
- Gestionezi și dezvolți programele de afiliere și oferi suport afiliaților

Ce îți oferim?
- 8 ore petrecute la munca cu drag și voie bună
- salariu fix
- bonuri de masă
- bonusuri de performanță (în funcție de implicarea personală)
- posibilitate de promovare și dezvoltare profesională
- colectiv harnic și entuziast
- atmosferă de lucru placută

Dacă descrierea de mai sus se potrive​ște cu ceea ce îți dorești de la job-ul ​potrivit pentru tine, te așteptăm să ne cunoaștem​ și să-ți povestim mai multe​!