Director Agentie Turism in Cluj Napoca

Oxigen Tour cauta DIRECTOR AGENTIE pentru sediul din Cluj

Cerinte:

  • studii superioare in domeniul turismului
  • experienta minim 3 ani in agentii de turism
  • cunostinte de limba engleza
  • excelente abilitati de comunicare
  • entuziasm, amabilitate, organizare si determinare pozitiva in realizarea activitatilor zilnice
  • cunostinte generale de geografie, turism, destinatii si produse turistice
  • disponibilitate pentru program flexibil

Responsabilitati:

  • organizarea agentiei, avand in subordine 2-3 agenti de turism
  • comunicarea in permanenta cu sediul central din Bucuresti
  • raspunderea eficienta, rapida tuturor clientilor , si mai ales reclamatiilor
  • o buna colaborare cu locatiile din zona precum si incheierea de contracte cu acestea;
  • procesarea cererilor de rezervare solicitate de catre client la sediul agentiei;
  • verificarea listarii corecte a ofertelor furnizorilor in site-ul agentiei precum si verificarea prezentarii corecte a hotelurilor;
  • gestionarea task-urilor generate de sistem si a emailurilor;
  • verificarea valabilitatii ofertelor si al statusului rezervarii in sistemele furnizorilor in momentul in care se face incasarea clientilor;
  • incasarea clientilor in agentie (cash, POS, tichete de vacanta);
  • primirea clientilor, analizarea preferintelor clientilor si indrumarea documentata a acestora privind destinatiile si obiectivele turistice;
  • prezinta clientilor programele turistice organizate, în functie de destinatia solicitata si de particularitatile/ preferintele clientilor;
  • promoveaza destinatiile turistice noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor;
  • prezinta clientilor contractual-cadru, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului;
  • emite documentele de calatorie si face rezervarile pentru transportul si cazarea clientilor;
  • urmareste finalizarea tranzactiei turistice, solicita feedback si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
  • intocmeste si înregistreaza documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, vouchere,facturi, sesizari, reclamatii etc.) conform procedurilor agentiei;
  • identificarea celor mai bune oportunitati de vanzare si promovare a locatiilor, intocmirea unei strategii de vanzari si punerea acesteia in aplicare;

·          încheie contracte cu partenerii de afaceri;

·          stabileşte responsabilităţile şi fişa postului pentru fiecare salariat al agenţiei de turism

·          realizează politica de personal;

·          Atingerea obiectivelor de target precum si mentinerea echipei la un randament maxim.

·          Coordonarea personalui agentiei in vederea atingerii obiectivelor stabilite

·          Dezvoltarea de strategii de vanzari si cresterea continua a portofoliului de clienti

Beneficii:

  • mediu de lucru tanar si profesionist
  • atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa si pozitiva
  • pachet salarial motivant in functie de experienta
  • bonus din vanzari in functie de performanta.

Interviu onlie:

Conditii esentiale de angajare: minim 3 ani experienta in domeniu.

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV-ul pe acest site de joburi.

Despre companie

Oxigen Tour - agentie de turism www.oxigentour.ro