Director Financiar Adjunct in Piteşti

Candidatul ideal

Esti un lider puternic, inspirat si pregatit pentru provocari pretioase? Alatura-te echipei noastre in rolul de Deputy CFO!

Fiind o pozitie nou creata, rolul este ideal pentru cineva care are:
Experiență minim 7 ani intr-o poziție de management financiar-contabil, supervizare contabilă si/sau coordonare departament financiar contabil, controlling, preferabil intr-o companie multinationala;
Experienta relevanta in analiza financiara si de risc financiar;
Studii superioare economice, certificare CECCAR; Cunostinte aprofundate de legislație financiar- contabila;
Experienta in implementarea si lucrul cu un sistem de tip ERP, Excel – avansat;
Limba engleza – Avansat; Permis conducere: B

Candidatul trebuie sa fie confortabil si entuziasmat de o schimbare a mediului si sa fie capabil sa demonstreze o intelegere rapida a culturii organizationale.

Dacă esti pregatit pentru o astfel de provocare, ai experiență in domeniu și esti un adevarat lider, atunci clar acest rol este pentru tine!

Descrierea jobului

Grupul MoneyGold: In prezent, echipa noastra este formata din peste 120 de profesionisti, care lucreaza in: vanzari servicii, HR, IT, marketing, contabiltate, logistica, operational si management.
Rolul departamentului de contabilitate: reprezinta una dintre ramurile cele mai importante funcționarii unui business.
Rolul tau in departament: Financiar – Contabilitate - Controlling: Organizarea si reorganizarea diverselor fluxuri si procese din cadrul departamentului financiar-contabil al grupului.

  • Realizarea si implementarea managementului prin bugete si a centrelor de costuri si profit (P&L);
  • Realizarea cash-flow-ului companiei;
  • Analizeaza si interpreteaza variatiile rezultate din comparatia indicatorilor bugetati cu indicatorii realizati
  • Urmareste modificarile legislative care pot avea influente economice, financiare, contabile si fiscale asupra companiei, anticipeaza influentele si propune eventuale masuri de optimizare
  • Monitorizeaza constant obiectivele companiei si corelarea acestora cu indicatorii financiari si propune masuri de ajustare
  • Realizarea si implementarea unor sisteme de monitorizare si control a activitatii fiecarui punct de lucru, prin introducerea tablourilor de board (business analisys)
  • Gestionarea relatiei de colaborare cu diversi parteneri (banci, furnizori, institutii ale statului, etc)
  • Consultanta in management financiar – contabil – controlling, pentru bordul director al companiei;

  • Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Lucrul intr-o companie de renume, la standarde de calitate dovedite;
    Posibilitatea de a dezvolta o cariera solida in cadrul unei echipe tinere și puternice.