Marketing Specialist in Bucuresti

Candidatul ideal

Global Plast cauta Product Marketing Specialist

De peste 17 ani, Global Plast este o companie care a crescut organic, marketingul nostru fiind realizat prin outsourcing si prin membrii echipei noastre. Acum ne-am hotarat sa avem alaturi de noi in echipa un om dedicat care sa aduca un plus imaginii Global Plast, printr-o gandire proactiva, creativa si strategica.
Esti colegul pe care-l cautam daca ai urmatoarele competente:

  • Studii superioare in marketing/ economie/ comunicare reprezinta un avantaj
  • Creativitate, gandire strategica
  • Experienta in companii multinationale si in comert constituie un avantaj
  • Limba engleză nivel mediu/avansat
  • Problem solving şi luare de decizii
  • Capacitate de planificare, organizare, monitorizare a resurselor
  • Initiativa de a veni cu idei si de a le implementa
  • Disponibilitate deplasari
  • Pentru noi un specialist de marketing dezvoltă şi coordonează strategiile şi campaniile de publicitate, realizează lansarea pe piaţă de noi bunuri şi servicii, identifică şi dezvoltă oportunităţile de piaţă pentru produsele şi serviciile noi, precum şi pentru cele deja existente.

    Descrierea jobului

  • Monitorizarea trendurilor si contributia la dezvoltarea gamelor de produse
  • Colectarea datelor despre consumatori, competitori, piata la nivel national
  • Stabilirea pretului de piata in colaborare cu directorul de vanzari
  • Analiza portofoliului existent
  • Propunerea imbunatatirii gamei de produse
  • Reconfigurarea listei de produse si pret/continut
  • Dezvoltarea brandului
  • Realizarea campaniilor de promovare produse
  • Politica discount
  • Studii demografice/dezvoltare zone geografice
  • Realizarea prezentarilor de produs
  • Coordonarea proceselor de testare si feedback in vederea dezvoltarii produselor
  • Monitorizarea paginilor de social media
  • Mentinerea legaturii cu celelalte departamente
  • Mentinerea legaturii cu designerii si realizarea etichetelor de produs