PROIECTANT INGINER CONSTRUCTII; utilizator soft(uri) BIM in Cluj Napoca

Candidatul ideal

- este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licenta sau master; preferabil, in “Inginerie civilă“ = “Construcții civile, industriale si agricole“ (CCIA); dar, s-ar putea accepta si alte specializari inrudite din domeniul constructiilor (IE, CFDP);
- are intre 0 si 5 ani experienta in proiectarea constructiilor;
- are bune cunostinte de utilizare a unuia sau mai multor programe BIM; avantaj - cunoasterea sau chiar stapanirea programului “TEKLA Structures“;
- are o buna cunoastere a normelor si standardelor de proiectare (in special, a Eurocodurilor);
- are o fire deschisa si bun spirit de echipa; da dovada de colegialitate si altruism;
- da dovada de onestitate, devotament si fidelitate;
- poseda o mare dorinta de a invata si de a se perfectiona;
- este caracterizat de mare constiinciozitate si perseverenta;
- este bun vorbitor al limbii engleze; avantaj pentru cunoasterea (suplimentara) a altor limbi de circulatie internationala.
*** OBSERVATIE:
Candidatii interesati de o asemenea pozitie fie trebuie sa stapaneasca - in momentul angajarii - proiectarea/detalierea cu "TEKLA Structures", fie vor trebui sa fie dispusi si capabili si-o insuseasca foarte bine, in perioada de proba!

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Viitorii angajati pe postul de “proiectant inginer constructii” ai firmei vor realiza - in principal, in "TEKLA Structures" - proiectarea/detalierea de elemente de structuri din beton si/sau metalice, pentru piata externa; in principal, din tari scandinave.
Principale responsabilitati ale viitorilor angajati:
- modelarea elementelor si a structurii, in programe BIM;
- intocmirea pieselor desenate (planselor de executie);
- definitivarea documentatiilor tehnice;
- asigurarea asistentei tehnice de santier, pana la finalizarea investitiei.

Beneficii oferite:
- salariu atractiv, atat corelat cu experienta si treptele de specializare atinse, cat si indexat continuu;
- tichete de masa;
- stagii de training si de teambuilding;
- bonusuri salariale;
- lucrul intr-un mediu placut (tanar, prietenos, multicultural si multietnic, linistit si modern).

INTERVIU on-line

(va rugam transmiteti-ne raspunsurile la aceste zece intrebari)

01. Care sunt principalele motive pentru care aplicati pentru acest post? (Eventual, daca este cazul, va rugam subliniati motivele pentru care va ganditi sa abandonati actualul loc de munca.)

02. Care sunt principalele calitati si atuuri ale personalitatii dumneavoastra care va recomanda pentru acest post?

03. Care sunt aspectele mai putin bune ale personalitatii dumneavoastra?

04. Care sunt cateva din succesele/realizarile dumneavoastra profesionale de pana acum?

05. Care ar fi micile neimpliniri/insuccese ale activitatii dumneavoastra profesionale de pana acum?

06. Ce va doriti de la viitorul dumneavoastra loc de munca? (Eventual, ce ii lipseste actualului dumneavoastra loc de munca?)

07. Ce v-ati dori de la viitorii dumneavoastra colegi de munca si de la viitori dumneavoastra superiori? (Eventual, ce le lipseste actualilor dumnevoastra colegi si superiori?)

08. Care va sunt asteptarile materiale legate de pozitia pentru care aplicati acum, pentru un program de lucru normal (40 de ore pe saptamana; 5 zile a cate 8 ore/zi)?

09. Ce va doriti de la viitorul dumnevoastra profesional, de la cariera dumnevoastra (in urmatorii 5 si, respectiv, 10 ani)?

10. Ce doriti sa aflati despre pozitia aflata in discutie?

Despre companie

Subsidiara a companiei daneze "CN3 S/A" (cn3.dk), SC "CN3 Consulting Engineers" SRL Cluj-Napoca ofera servicii profesionale in ingineria civila, prin utilizarea inteligenta si inovativa a uneltelor/utilitarelor VDC (Virtual Design and Construction) si DCM (Digital Construction Management).