Regional Sales Manager - EST in Bacãu

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate (diploma de licenta);
  • Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
  • Experienta intr-un post de management de echipe si fluxuri operationale din piata farma;
  • Experienta de lucru in negociere si bugetare;
  • Capacitatea de adaptare la mediile organizationale in schimbare;
  • Profil autonom, care are capacitate de automotivare si autodeterminare;
  • Proactivitate si Leadership;
  • Specializare in comunicarea si relationare umana.

Descrierea jobului

  • Lanseaza initiative privind imbunatatirea calitatii produselor si/ sau serviciilor si cresterea satisfactiei clientilor;
  • Seteaza si masoara obiective privind satisfactia clientilor corelate cu obiectivele strategice ale companiei;
  • Elaboreaza strategia privind calitatea produselor si/ sau serviciilor si satisfactia clientilor;
  • Construieste o cultura organizationala centrata pe standarde de calitate si asigurarea satisfactiei clientilor;
  • Stabileste parteneriate strategice cu clientii;
  • Promoveaza interesele echipei in relatiile interdepartamentale si in afara organizatiei;
  • Identifica oportunitati de dezvoltare importante pentru organizatie si actioneaza pentru a le materializa;
  • Ia decizii strategice pe baza analizei rezultatelor si interdependentelor dintre diverse proiecte, sau dintre proiecte si obiectivele strategice ale organizatiei;
  • Gestioneaza relatiile dintre partile implicate la nivel de sefi de departamente, atunci cand este cazul;
  • Gestioneaza comunicarea virtuala pentru a transmite clar mesaje catre echipele sale;
  • Stabileste relatii de parteneriat la nivel strategic, identificand obiective si interese comune si modalitati reciproc avantajoase de a le atinge;
  • Promoveaza o cultura organizationala bazata pe creativitate si inovatie creand canale de sisteme de comunicare;
  • Accentueaza importanta continuitatii dintre traditie si inovatie si identifica modalități reciproc avantajoase de a le atinge;
  • Este un bun coach, capabil/a sa creeze un climat organizational care sa sprijine si in acelasi timp sa provoace, pentru atingerea potentialului maxim al angajatilor.