Reprezentant vanzari / Inginer vanzari in Timisoara

Descrierea postului

- Intretinerea relatiei cu clientii actuali ai societatii si gasirea altora noi.
- Gasirea si contactarea potentialilor clienti in vederea identificarii punctelor comune, a intocmirii de oferte, negocierii si incheierii de comenzi si contracte.
- Intocmirea ofertelor comerciale, a ofertelor personalizate.
- Acordarea asistentei din punct de vedere tehnic si comercial pentru clientii existenti si/sau potentiali.
- Cautarea de posibilitati si strategii de dezvoltare si consolidare a planului de vanzari.

Cerinte

- Sa fie o persoana dinamica, cu bune abilitati de comunicare si negociere.
- Reprezinta un avantaj inclinatiile tehnice in domeniu.
- Sa aiba experienta in vanzari, capacitate de a asimila noi cunostiinte, prezenta agreabila, motivata cu implicare in activitatea de zi cu zi.
- Sa urmareasca intreg procesul de vanzare de la oferta/promovare, comanda - livrare si incasarea facturilor emise.
- Sa pastreze bunele relatii cu clientii actuali si sa capaciteze clienti noi.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu atractiv.
- Acordarea de bonuri de masa si componenta in functie de realizari.
- Posibilitate de dezvoltare profesionala.
- Telefon.