Reprezentant vanzari regiunea Transilvania in Baia Mare

Candidatul ideal

SC STORE FISH & SEAFOOD SRL angajeaza Reprezentant vanzari pe regiunea Transilvania pe sectorul TMK (piata traditionala).
O conditie obligatorie este ca viitorul angajat sa aiba domiciliul in unul din judetele in care va activa: Cluj, Mures, Harghita, Covasna, Salaj, Satu Mare, Maramures.

Rol: Prospecteaza piata de profil, identifica principalele oportunitati de vanzare, negociaza conditiile de vanzare cu clientii, creaza conditiile de vanzare si prezinta obiectul vanzarii.
Monitorizeaza clientii pe piata traditionala si satisfactia acestora

Cerinte:
- Experienta in domeniul vanzarii de produse alimentare de minim 2 ani;
- Persoana orientata catre nevoile clientului si obtinerea rezultatelor;
- Persoana organizata care stabileste prioritati si le respecta;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Excelente abilitati de negociere;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- Efectueaza vizite regulate la clienti, stabilește și menține o legătură cu acestia și le oferă informații cu privire la produsele sau serviciile companiei.
- Identifica nevoile clientilor si ofera solutii, conform politicii comerciale;
- Negocieaza preturile pentru produsele din portofoliu;
- Monitorizeaza comenzile si rezolva sesizarile, retururile si stornarile;
- Este responsabil de comenzile clientilor pe care ii gestioneaza pe intreg fluxul operational pana la livrare;
- Este responsabil de incasarea contravalorii pentru produsele vandute;
- Analizeaza tendinţele pieţei şi propune planuri de acţiune in vederea maximizarii si protejarii profitabilitatii pentru sectorul TMK;
- Intocmeste rapoarte de vanzari/incasari sau alte rapoarte privind realizarea obiectivelor planificate;