Reprezentant Vânzări - zona Nord (IS, SV, BT) in Suceava

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii medii/superioare finalizate;
- Experiență de min.3 ani, în domeniul farma (în distribuție)
- Să locuiască în Iași
- Abilități de comunicare și relaționare interpersonală, organizare, capacitate de negociere și persuasiune
- Orietat către client și către rezultate
- Cunoștințe de MS Office (Word, Excel, Outlook)
- Cunoștințe de marketing și tehnici de vânzare
- Posesor permis cat B și cu disponibilitate pentru deplasări pe zona arondată (Iași, Suceava, Botoșani)

Descrierea jobului

Agenția Star Family recrutează pentru clientul său (companie care importă și distribuie produse cosmetice, parafarmaceutice și suplimente alimentare) un Reprezentant Vânzări – zona Nord (IS, SV, BT), în următoarele condiții:
Responsabilități:
-Reprezintă și promovează compania (imagine și servicii) în relația cu clienții existenți /potențialii clienți (farmacii);
-Realizează obiectivele lunare de vânzări și de încasări, stabilite de companie;
-Gestionează portofoliul de clienți existenți și își dezvoltă rețeaua, prin atragere de noi clienți;
-Monitorizează zilnic debitele clienților (facturi nesoldate) și propune măsuri pentru creșterea încasărilor;
-Desfășoară activități de merchandising în farmacii;
-Urmărește evoluția concurenței în piață, din punct de vedere al politicii de vânzare.
Se oferă:
- un mediu de lucru plăcut, alături de profesioniști în domeniu;
- posibilitatea dezvoltării unei cariere pe termen lung;
- un pachet salarial motivant, corelat cu performanța pe post.