Specialist Marketing in Bucuresti

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniul marketingului cu experienta relevanta / minim 4 ani in marketing;
- Experienta de minim doi ani in E-commerce;
- Cunostinte de Wordpress;
- Cunostinte cu privire la principiile, strategiile si metodele de realizare a campaniilor de marketing online;
- Cunostinte si experienta in derularea campaniilor Google Adwords, Facebook Ads, LinkedIn, Youtube
- Experienta in interpretarea datelor din Google Analytics;
- Cunostinte minime in metodele de optimizare pentru motoarele de cautare (SEO);
- Experienta cu instrumente de e-mail marketing si retele de afiliere;
- Sa aiba spirit de echipa dar sa poata lucra si autonom;
- Sa posede tehnici de planificare si organizare;
- Cunostinte de baza in utilizarea unui program de editare imagini, creare machete simple (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw etc.);
- Content marketing: experienta in editarea diverselor materiale scrise ( comunicate, postari blog, postari social media, articole etc.)
- Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing , comunicare online sau vanzari.

Competente:
- Initiativa si proactivitate, spirit analitic si putere de concentrare;
- Creativitate si foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de planificare, organizare si monitorizare a resurselor, analiza rezultatelor in vederea atingerii obiectivelor;
- Spirit de echipa, flexibilitate.

Descrierea jobului

• Conceperea si evaluarea anuala a planului de marketing;
• Crearea si coordonarea unei echipe de marketing;
• Promovarea companiei in mediul offline si online;
• Sustinerea si supervizarea pregatirii website-ului Elegance Decor, optimizarea continua a acestuia prin imbunatatirea experientei utilizatorului si asigurarea unui continut actualizat;
• Realizarea si implementarea campaniilor website-ului Elegance Decor;
• Monitorizarea si analiza eficientei campaniilor online gestionate;
• Activitati de content management: crearea si asigurarea unui continut relevant si actualizat pe toate canalele online;