Area Sales Manager in Târgu Mureş

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate (avantaj studii de specialitate - farmacie, medicina, etc);
Experienta minimum 3 ani in domeniul vanzarilor/promovarii de produse farmaceutice;
Cunostinte privind procesul de promovare, marketing (vanzare);
Excelente abilitati de operare PC (MS Office; Word, Excel, PowerPoint);
Cunostinte de limba engleza;
Permis de conducere categoria B (cu experienta);
Experienta într-o pozitie similara constituie avantaj.

Descrierea jobului

Formează, organizează, planifică şi coordonează întreaga activitate a echipei de reprezentanţi medicali din zona arondată, precum şi asigurarea condiţiilor optime de lucru a acesteia pentru realizarea îndeplinirii bugetului, crearea şi îmbunătăţirea permanentă a imaginii companiei Terapia – a SUN PHARMA Company pe piaţa farmaceutică;
Participă la recrutarea şi selecţia personalului din subordine;
Asigură un management optim al timpului şi teritoriului pentru fiecare reprezentant medical;
Efectuează vizite in farmacii,single si duble( cu reprezentanţii medicali), cu frecvenţa stabilită de companie;
Asigură şi verifică implementarea strategiei de marketing în zona arondată, conform indicaţiilor departamentului respectiv;
Centralizeaza şi analizează rapoartele de activitate ale echipei de reprezentanţi medicali;
Intocmeste rapoarte periodice privind activitatea personala.
Centralizează, analizează şi întocmeşte rapoarte privind situaţiile existente din teritoriu, propune şi argumentează măsurile necesare pentru rezolvarea problemelor;
Răspunde de utilizarea corectă şi întreţinerea mijloacelor fixe şi mobile puse la dispoziţie de companie în teritoriul respectiv;