Area Sales Manager AgriBusiness (Sud-Est) in Buzãu

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare.
  • 2-3 ani experienta similara
  • Limba engleza nivel avansat- este necesar la nivel conversational(Training in Israel)
  • Cunostinte pachet Microsoft Office
  • Cunostinte de hidraulica-constituie avantaj
  • Permis auto( vechime) – OBLIGATORIU

Responsabilitati:

  • Dezvolta zona din punct de vedere comercial
  • Identifica partenerii din zona atribuita si stabileste parteneriate strategice – ( producatori de seminte, consultanti fonduri europene, proiectanti,etc)
  • Raspunde solicitarilor din zona atribuita si identifica noi clienti.
  • Urmareste implementarea proiectelor de irigatii deja contractate cat si cele viitoare din zona atribuita.
  • Urmareste respectarea conditiilor contractuale de catre clientii noi.
  • Disponibilitate pentru mobilitate (in tara si nu numai)
  • Capacitate de a face vizite in teren.
  • Orientare comerciala, dar si tehnica, cunostinte despre agronomie in general, despre practicile fermierilor romani.
  • Orientare catre vanzari (sprijina forta de vanzari in decizii favorabile companiei)
  • Atent la detalii si obisnuit cu urmarirea strategica a unor proiecte (smart follow up)