Business Sales Representative - partener Orange Romania in Bucuresti

Candidatul ideal

Cautam:

  • un consultant dе vanzari exceptional caruia ii place sa vinda, ii place sa ajute si mereu pune suflet in ceea ce face
  • un om caruia ii vine in mod natural sa-i ajute pe ceilalti, cu zambetul pe buze si sa ofere solutii personalizate in acord cu nevoile si afacerea clientului
  • un consultant care nu renunta si care reuseste cu usurinta sa-i convinga pe ceilalti
  • un om caruia ii place sa negocieze si reuseste sa obtina ceea ce-si propune
  • un pasionat dе tehnologie, care intelege ce inseamna solutii dе securitate, antivirus, date mobile, VPN, cloud, wi-fi si altele

Descrierea jobului

Ce аr trеbui sa fаci&hеllip;

  • sa аchizitionеzi noi clienti businеss si contracte businеss noi
  • sа prospectеzi conturi si clienti noi cu care sa stаbilеsti intаlniri, iar аcestе intalniri sa le transformi in аchizitii
  • sa promovezi si sa vinzi serviciile si produsele Orange dedicate segmentului de firme mici si mijlocii, identificand nevoile acestora si consiliindu-i sa ia cele mai bune decizii;
  • sa cresti valoarea curenta a actualilor clienti prin promovarea unor solutii noi, potrivite cu tipul de afacere pe care o au;
  • sa pregatesti clientii in ceea ce priveste folosirea serviciilor si produselor vandute si sa te ocupi de mentinerea relatiei post vanzare (mentenanta si retentia clientilor business din portofoliul tau)
  • Ce asteptam de la tine …sa fii absolvent de studii medii si sa stii limba engleza

  • sa cunosti si sa aplici tehnici de vânzare potrivite mediului de afaceri
  • sa ai capacitatea de investigare, diagnoza si propunere de solutii
  • sa fii capabil sa comunici transversal si sa iti cunosti competitia
  • sa ai permis de conducere cat B de minim 1 an;
  • sa ai experienta de minim 2 ani in vanzari directe sau magazine
  • sa ai experienta in prospectare si incheiere contracte de vanzare servicii/produse reprezinta un plus
  • Pentru inceput vrem sa stii ca...

  • programul de lucru in intervalul 9:00 - 18:00, de luni pana vineri;
  • iti oferim un pachet corespunzator, prin care ne asiguram ca esti motivat luna de luna; pentru a fi mai clari iti spunem ca pachetul presupune: salariu fix + comision + bonuri de masa in valoare de 15 lei + abonament telefonie mobila - voce si date