Campaign Specialist in Bucuresti

Campaign Specialist

  • Post: Campaign Specialist
  • Departament: Inovatie
  • Orașe: BUCURESTI
  • Disponibil de la: 9 octombrie 2020

Responsabilități

Pe baza input-ului de la Manager CRM realizeaza campanii de comunicare directa sau pe mediile digitale selectate, tintite, segmentate sau personalizate, pentru companie, canale, magazine sau piete Contribuie la dezvoltarea traficului, a angajarii clientilor si a favorabilitatii acestora fata de marca (online si offline)Monitorizeaza, masoara si propune masuri de optimizare a campaniile online si performanta acestora, printr-un sistem adecvat de KPI Contribuie la implementarea programelor relationale / fidelitate / comunitare pentru clienti.

Profilul candidatului

Experienta minima de 2 ani pe o pozitie similaraCunostinte medii de SQL Cunostinte medii de HTML Google Adwords, Google AnalyticsCunostinte de baze de date si CRMGoogle suite (communicate, store, collaborate), MS OfficeLimba engleza/franceza (cel putin una la nivel avansat)