Consilier vanzari online - Responsabil Logistica in Bistriţa

Candidatul ideal

Orientare catre client si rezultate, obisnuit sa urmareasca targetul stabilit;
Abilitati de comunicare si relationare atat cu clientii cat si cu restul echipei;
Limba engleza nivel mediu/avansat ; alte limbi de circulatie internationala reprezinta un avantaj
Abilitati de utilizare a PC-ului ( suita Office si navigare web )
Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.
Persoana organizata, proactiva, responsabila;
Seriozitate, corectitudine, punctualitate, atentie la detalii si interes pentru calitate

Descrierea jobului

Preluarea comenzilor plasate online si urmarirea acestora pana la finalizare
Consilierea clientilor si informarea acestora asupra produselor si asupra comenzilor plasate
Mentinerea si dezvoltarea unei relatii pozitive cu clientul
Promoveaza produsele companiei
Identificarea noilor oportunitati de dezvoltare a companiei/ produselor/promotiilor in mediul online;
Planifica si optimizeaza operatiunile de transport marfuri, in scopul livrarii sau/si aprovizionarii
Raspunde pentru planificarea, organizarea si efectuarea livrarii si aprovizionarii marfurilor in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene)
Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici