Consilier Vanzari Showroom si teren in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Domiciliul: Iasi/Cluj Napoca/Bucuresti
Cunostinte solide PC (Office: Word, Excel, Powerpoint, Outlook),cunoasterea SAP reprezinta avantaj
Cunostinte si specializari in domeniul vanzarilor consultative
Capacitatea de a lucra cu cifrele;
Capacitate de analiză şi atenţie la detalii ;
Abilitatea de a gestiona schimbările şi de a asimila rapid noi informaţii.

Competente
Abilitati de comunicare si relationare cu clientii cat si cu restul echipei
Abilitati de a lucra in echipa
Aptitudine de administrarea timpului
Proactivitate
Adaptabilititate
Empatie

Descrierea jobului

Principale atributii:
Consilierea clientilor in vederea promovarii produselor Karcher.
Consilierea clientilor si informarea acestora asupra produselor;
Prezentare articole / demo / vanzare
Facturare / incasare
Pregatirea magazinului pentru activitatea de vanzare;
Implementarea sarcinilor trasate de catre seful de magazin;
Mentinerea si dezvoltarea unei relatii pozitive cu clientul;
Atingerea target-urilor de vanzari;
Pastrarea magazinului in perfecta stare de curatenie si mercantizare.