Consultant Vanzari in Bucuresti, Bucureşti Sectorul 1

BeConcept Romania ,

Parte a grupului de firme Corioliss & Tahe, distribuitor de produse profesionale Organice si Echipamente profesionale Medical-Beauty cu cele mai inalte standarde, angajeaza reprezental comercial pentru centrele dce infrumusetare si cabinetele de Estetica medicala . Produsele companiei sunt de cele mai inalte standarde, si dispunem de centre tehnice in centrul bucurestiului si echipe de tehnicieni.

Din august 2020 o sa avem certificarea ISO 9001 si ISO 22000 obtinute prin TUV Austria.

Descrierea postului:

-Prezentarea si vanzarea produselor firmei;

- Incasarea soldurilor clientilor la termenele stabilite

-Promovarea produselor si a imaginii firmei in piata

- Dezvoltarea portofoliului de clienti, si atragerea de clienti noi prin initiative si demersuri proprii

-Acordarea de consultanta clientilor cu privire la produsele comercializate;

-Monitorizarea platilor facute de clienti;

-Organizarea de seminarii tehnice cu clientii si potentialii clienti.

Candidatul ideal:

- Studii medii sau superioare.

- Experienta relevanta in vanzari de minim 3 ani

- Serios si implicat

Reprezinta un avantaj :

-Experienta in vanzarea de produse profesionale reprezinta un avantaj

- Cunoasterea pietei profesionale si, implicit a retelelor de centre si cabinete.

- Portofoliu de clienti activi pe canalul profesional.

Oferta:

- mediu de lucru stimulativ cu posibilitati reale de avansare

- salariu atractiv

- masina si telefon de servici

Despre companie

BeConcept - (Royal Busines Accounts) - The home of beauty, fitness and SPA. Cel mai experimentat furnizor pentru produse si echipamente. cosmetice profesionale. Suntem de mai mul de 20 ani, distribuitori exclusivi ai celor mai cunoscute branduri profesionale - TAHE Spania, Corioliss, Fisioline Italy , Vezzosi Italy, ISO SPA etc. Succesul noostru se datoreaza calitatii premium a produselor comercializate, seriozitatii si pregatirii de exceptie a echipei tehnice si comerciale BeConcept , fapt care ne permite acum sa afirmamca avem o istorie de succes. .In anul 1998 am inceput activitatea in Beauty in Bucuresti , apoi, as cu pas am ajuns sa vindem in toata tara. Asa am creat prima retea de vanzari profesionala la nivel national