Contabil senior sau expert contabil cu experienta in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbala
  • Abilitatea de a intocmi situatii și analize pentru a identifica tendințele și anomaliile
  • Abilități avansate de utilizare software de calculator, inclusiv Excel și alte programe și aplicatii în scopuri de raportare și analiză
  • Calificarea profesională în contabilitate
  • Etică înaltă și confidențialitate
  • Responsabilitate pentru lucrarile realizate

Descrierea jobului

Detalii suplimentare

  • Constituie avantaj experienta de lucru in firma de contabilitate
  • Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
  • Constituie avantaj cunoasterea softurilor saga si ciel
  • Experienta de minim cinci ani in domeniul financiar-contabilitate;
  • Intocmeste si raporteaza registrele contabile, bilantul annual, alte situatii financiare si declaratii fiscale
  • Cunoasterea temeinica a reglementarilor contabile si fiscale
  • Abilitati de lucru in echipa
  • Abilitati de comunicare profesionala cu colegii din office si cu partenerii firmei
  • Responsabilitati:
  • Intocmirea si gеstionаrеа lucrarilor contabile complete pentru un portofoliu dе clienti ai angajatorului.
  • Intocmirеa si raportarea dеclаrаtiilor fiscale
  • Intocmirеа op-urilor pentru plata datoriilor fiscale ale clientilor
  • Intocmirea registrelor contabile complete
  • Intocmirea si transmiterea rapoartelor contabile periodice;
  • Intocmirea si raportarea Situatiilor financiare semestriale si anuale;
  • Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv in functie de cunostiinte si implicare.
  • Mediu de lucru placut alaturi de o echipa ce ofera suport si intelegere.