CONTROLOR 3D in Franţa

Candidatul Ideal

  • Aptitudini de utilizare masina de masurat in coordonate (3D).
  • Cunostinte utilizare sistem control 3 D portabil tip Laser Leika
  • Cunostinte utilizare soft control 3D
  • Cunostinte temeinice de desen tehnic, abateri si tolerante , familiarizat cu principalele aparate si instrumente de masura si control 3 D
  • Cunostinte Ms. Office

  • Descrierea jobului

    Efectuarea măsurătorilor speciale -lucrari de masurare tridimensionala cu ajutorul laserului 3D-asigurând calibrarea tuturor echipamentelor de măsură şi control utilizate în producţie şi elaborarea analizelor statistice atat in tara cat si in Uniunea Europeana (Franta, Spania, etc).
    RESPONSABILITATI:
  • Crearea programelor pentru măsurători
  • Efectuarea măsurătorilor pentru produsele noi/producţia unicat sau de serie.
  • Controlul calitatatii produselor , executarea lucrarilor de masurare tridimensionala pe masina de masurat 3D
  • Analiza abaterilor de calitate, intocmirea fiselor de neconformitati si propunerea de actiuni corective .
  • Efectuarea analizelor statistice
  • Contact