COORDONATOR AMENAJARI INTERIOARE in Chitila

Candidatul ideal

CERINTE

- Studii medii sau superioare tehnice profil constructii civile;
- Cunostinte tehnice temeinice finisaje constructii si proiectare in domeniul amenajarilor interioare (spatii comerciale / birouri);
- Experienta de min 3 ani in coordonarea echipelor de muncitori;
- Experienta relevanta in coordonarea mai multor locatii in acelasi timp;
- Disponibilitate pentru deplasari saptamanale in intreaga tara;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunostinte temeinice si experienta relevanta in intocmirea devizelor si a situatiilor de lucrari;
- Initiativa si capacitate de a lucra fara supraveghere directa si permanenta;
- Proactivitate, personalitate orientata catre solutii nu explicatii;
- Atitudine deschisa, abilitati de integrare rapida in echipa actuala;
- Cunostinte avansate EXCEL, OUTLOOK (AUTOCAD - avantaj);
- Buna cunoastere a legislatiei aplicabile in constructii;
- Capacitate de a lucra cu termene limita;
- Atentie la detalii, abilitati de planificare si organizare, abilitati de coordonare echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere.

Descrierea jobului

SBMT, companie a grupului Superbet, asigura cu personal propriu si societati partenere solutii integrate de amenajari interioare pentru spatii comerciale (proiectare / autorizare, constructii, climatizare, mentenanta, productie si instalare reclame luminoase, transport, etc).

Eficienta, corectitudinea si deschiderea in comunicare sunt principiile pe baza carora functionam. Credem în optimism, flexibilitate și soluții inovative si dorim sa ne marim echipa cu persoane asemenea noua.

Avem nevoie de un coordonator al dept de amenajari interioare care sa supravegheze si sa verifice constant stadiul si calitatea lucrarilor in desfasurare, sa programeze eficient echipele de muncitori disponibile, sa urmareasca respectarea standardului de calitate impus de beneficiar.
Munca se va desfasura in proportie de 70% pe teren si 30% la birou. Experienta de min 3 ani in coordonarea echipelor de muncitori si a lucrarilor de amenajari interioare este obligatorie.

BENEFICII

- Masina de serviciu;
- Diurna si cazare la hoteluri de 3 stele;
- Salariu si bonusuri in functie de calificari, aptitudini si experienta;
- Loc de munca stabil, pe perioada indelungata, cu contract pe perioada nedeterminata si cu posibilitati de promovare.

RESPONSABILITATI

- Urmareste respectarea procedurilor de amenajare / standardelor de calitate / normelor de conduita / termenelor stabilite de catre beneficiarii lucrarilor;
- Intocmeste si actualizeaza graficele de executie a lucrarilor;
- Organizeaza programarea si urmarirea lucrarilor pe santier (costuri, termene, calitate, standard, etc);
- Verifica planurile de executie si propune solutiile tehnice optime aliniate la tehnologiile actuale;
- Avizeaza dispozitii de santier, participa la receptia lucrarilor si la intocmirea actelor de receptie;
- Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si sa verifice existenta documentelor de calitate;
- Raspunde de completarea actelor care sa demonstreze executia lucrarilor pe santier si de completarea corecta a inregistrarilor si documentelor reiesite in urma executiei lucrarilor de santier.
- Urmareste executia lucrarilor de amenajare si se asigura de respectarea prevederilor caietului de sarcini si a termenelor de executie agreate;
- Organizeaza activitatea santierului pentru executarea lucrarilor contractate de buna calitate si la timp;
- Asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligatiilor contractuale;
- Pregateste si organizeaza planurile de activitate in cadrul proiectului si asigura resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
- Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management si colaboratorii despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
- Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect;
- Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor proiectului;
- Raspunde de veridicitatea si corectitudinea rapoartelor intocmite pentru finantator, parteneri si beneficiari;
- Raspunde de activitatea de planificare, lansare in executie si urmarire a executiei lucrarilor, in corelatie cu celelalte activitati conform cerintelor contractelor perfectate;
- Raspunde de coordonarea activitatii tehnice si asigura documentarea si informarea tehnica, economica si de reglementare ale compartimentelor organizatiei;
- Monitorizeaza executia din punct de vedere al cantitatilor, conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor;
- Supervizeaza si se asigura de respectarea din partea subantreprenorului a normelor legislative de Securitate si sanatate in munca aplicabile;
- Supravegheaza si coordoneaza atat echipele proprii cat si activitatea subcontractantilor;
- Mentinerea legaturii cu seful de santier, arhitectul, cu subantreprenorii si clientii,comunicarea cu diferite parti ale proiectului in ceea ce priveste procesul de constructie;
- Mentine permanent relatia cu beneficiarul, autoritatile publice, furnizorii de materiale si servicii, etc.
- Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
- Urmareste implementarea modificarilor pe santier;
- Intocmeste si urmareste graficul de executie pentru fiecare santier;
- Ia masuri pentru indeplinirea normelor si graficului de lucru la modificarile solicitate;
- Studiaza planurile si proiectele si asigura punerea lor in aplicare;
- Identifica neconcordantele intre proiect si situatia din teren;
- Verifica necesarul de materiale pentru santier si corectitudinea comenzilor;
- Pregateste informatiile necesare intocmirii situatiilor de lucrari;
- Intocmeste situatii de lucrari si verifica situatii de lucrari intocmite de subantreprenori;
- Efectueaza verificarea calitatii lucrarilor executate, conform procedurilor tehnice de control al calitatii;
- Planifica, organizeaza si monitorizeaza intreaga activitate din santier si raspunde de rezultate, de calitatea lucrarilor si de incadrarea in termenele de executie stabilite.