Dispecer securitate in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Studii medii absolvite cu diploma de bacalaureat;
  • Limba engleza: nivel mediu;
  • Curs agent de paza;
  • Experienta anterioare pe un post similar, constituie un avantaj.
  • Atentie la detalii.

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza si manevreaza sistemele de efractie, controlul accesului, supravegherea video si detectarea incendiilor din cadrul departamentului tehnic;
  • Conduce fortele de interventie in cazul unui incident de securitate sau in cazul unei alte situatii de urgenta;
  • Informeaza imediat persoanele responsabile de remedierea defectiunilor tehnice a sistemelor de securitate si persoanele responsabile de gestionarea acestora;
  • Gestioneaza eliberarea cardurilor de acces pentru angajatii bancii;
  • Acorda drepturi de acces in locatiile banci, in conformitate cu politicile și procedurile de acces;
  • Intocmeste rapoarte zilnice privind starea tehnica a sistemului de securitate semnalat de catre dispecerul de monitorizare al bancii;
  • Realizeaza zilnic rapoarte despre activitatea desfasurata și la cererea superiorului.