Dispecer Transport in Sibiu

Descriere Candidatul ideal:

-Organizat,autodidact,gandire pozitiva,flexibil,dinamic,responsabil.
-Cunostinte operare pc
-Experienţa pe o poziţie similară constituie un avantaj;
- Studii medii/superioare finalizate
-Experienta in domeniul transportului/logistica/relatii clienti constituie un avantaj;
-Abilitati in utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Outlook, Excel, Word)
- Limba engleza - nivel mediu(scris,citit)
- Excelente capacitati de planificare si coordonare;
- Foarte bune abilitati de comunicare si organizare;
- Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan;
-Fluenţă verbală;
-Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică;
-Loialitate şi confidenţialitate;
-Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
-Capacitatea de a lucra in conditii de stres termene limita.

Descrierea jobului

-Organizeaza, coordoneaza si planific activitatea de transport zilnica
- Receptioneaza si administreaza solicitarile clientilor
- Monitorizeaza pozitia camioanelor si programul de activitate zilnice al soferilor pe care ii coordoneaza
- Transmite detaliile legate de transport soferilor si mentine legatura directa cu acestia
- Inregistreaza informatiile specifice curselor si conducatorilor auto in softurile interne
- Solicita furnizorilor cu care lucreaza documentele stabilite procedural
-Urmarirea executarii operationale a comenzilor de transport (respectare conditii contractuale, data si loc incarcare, sosire la destinatie, solutionare probleme aparute, darea spre facturare, urmarire primire facturi carausi, verificarea preturilor si termenelor din facturi, primire CMR-uri etc)
-Mentine confidentialitatea informatiilor si a datelor de lucru .