INGRIJITOR COPIII- EDUCATOR SPECIALIZAT in Prahova, Vãlenii De Munte

Candidatul Ideal

ASOCIAȚIA PRO VITA SFÂNTUL BRÂNCOVEANU angajează INGRIJITOR COPIII/ EDUCATOR SPECIALIZAT în cadrul CASEI DE TIP FAMILIAL din punctul de lucru situat in Comuna Posești Ungureni, Intrarea Crizantemei nr 10-16, Jud Prahova.

Descrierea jobului

Educatorul/ Ingrijitorul copiii organizează, pregăteste și desfășoară zilnic programul copiilor instituționalizați, beneficiari ai Casei de Tip Familial.
- Participă la efectuarea temelor, insoteste beneficiarii la scoala si ii reprezintă in relatie cu Școala
- Răspunde de securitatea și integritatea corporală a tuturor beneficiarilor
- Mentine curătenia in casă, efectuează igienizarea
- Participă la servirea mesei
- Organizează, implementează si efectuează activități educative zilnice
- Participă la toate demersurile de creștere si ingrijire copiii

Descrierea companiei

Asociatia Pro Vita Sfântul Brâncoveanu cu sediul in Comuna Posești Ungureni, Intrarea Crizantemei nr 10-16, Jud Prahova, angajeaza pe perioada nedeterminata educator / ingrijitor copiii full-time pentru o casa de tip rezidential in care locuiesc copii cu varste cuprinse intre 7 si 18 ani.
Abilitati si competente:
• abilitati de comunicare (orala si scrisa);
• abilitati in lucrul cu copiii aflati in dificultate;
• abilitati de utilizare a instrumentelor de cunoastere si evaluare a beneficiarilor;
• corectitudine si confidentialitate in relatia cu beneficiarii si colaboratorii;
• spirit intreprinzator care sa permita identificarea eficienta a solutiilor posibile;
• capacitati de lucru in echipa;
• responsabilitate sociala;
• disponibilitate de a lucra in ture de zi sau de noapte