Junior Brand Manager/ Grafician in Bucuresti

Candidatul ideal

Cerinte

  • Cunostinte Adobe Ilustrator si sau Corel Draw;
  • Experienta in grafica de ambalaj minim 2 ani;
  • Portofoliu disponibil;

Descrierea jobului

Responsabilitati

  • Creaza si dezvolta grafica pentru noi ambalaje ale produselor Pehart, etichete, dezvolta grafica pentru campanii de comunicare on si off line sub indrumarea Brand Managerului;
  • Pregateste materialele creative (ambalaje, materiale de comunicare) pentru productie/tipar;
  • Colaboreaza cu departamentele productie, R&D, logistica si coordoneaza procesul de lansare a unui nou produs sau modificari (cerute de marketing) pentru un produs existent; Lucreaza pe schita ambalajului transmisa de departamentul de productie;
  • Dezvolta activitati de marketing si trade marketing sub supervizarea Brand Managerului, care combina constructia de brand cu activitati promotionale ce au drept scop cresterea vanzarilor. Actiunile de marketing pot include: campanii BTL, campanii online; actiuni promotionale: reduceri, cadouri, cupoane, concursuri, mostre si alte activitati promotionale create pentru a creste notorietatea marcilor din portofoliu Pehart Grup si cererea pentru produsele companiei in piata de retail din Romania;