Lider Inginerie Proces Diagnoza Auto in Mioveni

Responsabilități: Activități de validare a EE a vehiculului Validarea EE pe vehicule la Mioveni sau Titu: Perimetrul SDE/ SDM/ LIS/ LAC; Diagnosticarea vehiculelor de anduranță aflate în curs de testare la CTT;Analize EE pe vehiculele și mediile de testare la CTT: Analiza de nivel 1 si 2: Planificarea și monitorizarea validării pe vehicule prototip;Punerea în aplicare a planurilor de validare a integrării EE pe vehiculele prototip;Gestionarea activității GFD în uzinele Renault/ Dacia pentru toate elementele din domeniul EE;Gestionarea soluționării problemelor de arhitectură EE pe proiectele de arhitectură EE Cerințe: Cunostinte despre validarea sistemelor electronice digitale și analogice auto: măsurători și teste;Cunostinte despre validarea de software pe PIE;Utilizarea instrumentelor de diagnosticare (DDT2000, CANALYSER, CARELEC, TIV, TestStand, CANoe, DOC2000, MCAT2, COCINA, Traminator etc.);Utilizarea instrumentelor de analiză EE (voltmetru, osciloscop, etc.);Cunostinte despre validarea rețelelor inter sistem (CAN/ LIN) pe PIECunoașterea procesului de dezvoltare a vehiculelor (V3P) și a proceselor de unificare (PO51, PO54);Utilizare MUX4, Microautobox ;Limba engleză la un nivel avansat, franceza fiind un plus;Pachet MS Office; Beneficii: Sport activities Discounts Training on-the Job Employee events Attractive compensation Team-oriented work Sport activities Discounts Training on-the Job Employee events Attractive compensation Team-oriented work