Modelist (Inginer Proiectant Tipare Confectii Textile) in Botoşani

Job Description

Antal International, companie de recrutare si selectie de personal – biroul din Iasi, in numele clientului sau - un producator din domeniul confectiilor textile - ofera oportunitatea unei cariere :

MODELIST (inginer proiectant tipare confectii textile)

Responsabilitati principale

  • Realizarea prototipului (modelul etalon), construirea și gradarea tiparelor.
  • Realizarea încadrărilor în baza dosarelor tehnice sau a mostrelor puse la dispozitie în cadrul proceselor de evaluare și industrializare a produselor.
  • Proiectarea șabloanelor reperelor, în baza prototipului.
  • Elaborarea încadrărilor pe tipuri de material și calculul consumurilor de materiale

Candidatul ideal

  • Cunoștințe în construirea tiparelor
  •  Cunoștințe tehnologice și experiență în domeniul confecțiilor textile
  •  Cunoștințe de operare în Lectra, Morgan și cunoștințe de operare MS Office
  • Meticulozitate, atenție, capacitate de organizare și gestionare a timpului de lucru, de analiză și rezolvare a problemelor
  • Cunoștințe de limba italiană - avantaj
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă