Office Manager in Bucureşti Sectorul 2

Candidatul ideal

Capacitate de lucru cu oamenii
Capacitate de organizare si planificare, cercetare si investigare a informatiilor receptate
Comunicare, energie, entuziasm
Deschidere in ceea ce priveste aprofundarea cunostintelor in domeniul juridic
Aptitudine de lucru cu documente
Culegere, prelucrare si transmitere informatii
Capacitate de analiza si sinteza
Aspect fizic placut
Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express), Navigare Internet
Cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin mediu
Minimum 2 ani experienta pe un post similar (in cadrul unui cabinet de avocat, notarial, de executor judecatoresc, etc);
Studiile in domeniul juridic reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Redacteaza documente, rapoarte, informari, comunicari generale
Efectueaza diverse adrese, situatii, rapoarte cu caracter administrativ, repetitiv
Arhivare documente, foto-copiere, scanare, monitorizarea registrelor interne
Inregistreaza documentele externe primite prin fax, e-mail, delegatii, precum si documentele interne (adeverinte, memo-uri) si le distribuie persoanelor vizate
Efectueaza traduceri, research-uri, opinii legale
Primeste si distribuie e-mailurile si apelurile telefonice, venite din exterior, stabileste intalniri
Raspunde la e-mailurile si corespondenta care au un caracter de rutina
Primeste si sorteaza corespondenta, pachetele
Monitorizeaza accesul vizitatorilor in firma
Deplasare la diverse institutii (instante de judecata, notariate, sectii de politie, parchete, posta)

Asteptam cv-ul tau online!