Online Shop Manager in Satu Mare

Societate comerciala cauta Online Shop Manager.Responsabilitati:

- planificarea si dezvoltarea activitatilor de digital marketing

- analiza si optimizarea investitiei de promovare in mediul online

- administrarea websiteului din perspectiva gestionarii continutului (operare CMS) in vederea optimizarii experientei utilizatorilor si cresterea performantelor de vanzari

- analizarea performanta strategiilor si tacticilor de eCommerce

- identificarea şi realizarea de măsuri ce cresc cifra de afaceri în vederea obţinerii de rezultate optime în vânzare

- efectuarea de analize ale concurenţei

Candidatul ideal:

Experienta solida in eCommerce, ințelegerea activităților de achiziții online și a impactului acestora asupra site-urilor de eCommerce.

Experienta in utilizarea toolurilor de tip GA, Google AdWords, Google Dashboards, Google Optimize, Campaign ManagerAbilitate de a genera schimbari si de a le implementa.

Orientare catre solutie.

O bună înţelegere a conceptelor funcţionalitate, navigare, cale parcursă de client şi design

O bună înţelegere a perspectivei tehnice

Va rog trimiteti aplicatiile online, aplicand la anunt cu CV-ul dumneavostra.

Despre companie

Compania noastră comercializează produse de calitate, mărci cunoscute în întreaga Europă, produse care au un rulaj mare.