Project Manager in Sibiu

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, un important jucator in domeniul constructiilor modulare, un Project Manager. Locatia: Sibiu

Obiective principale:
Responsabil cu stabilirea resurselor necesare aferente fiecarui proiect.
Rasponsabil de realizarea eficienta a tuturor sarcinilor stabilite in proiecte.
Responsabil de finalizarea proiectelor si predarea lor catre client. Coordoneaza procesului de post-livrare si service.
Responsabil de intocmirea in mod corespunzator si la timp a documentelor si inregistrarilor necesare.

Responsabilitati:
Planifica si gestioneaza proiectele in derulare din faza de ofertare (suport pentru departamentul de vanzari) pana la livrare, servicii post-livrare, returnare.
Mentine si raporteaza lunar situatia profitabilitatii proiectelor, prin sintetizarea costului estimat vs cost real; Eficientizeaza costurilor proiectelor.
Propune solutiile tehnice adaptate cerintelor si transmite costurile in vederea intocmirii ofertelor comerciale (implica contactarea directa a clientilor pentru stabilirea detaliilor, oferind consultanta tehnica); configureaza solutii optime si adaptate.
Coordoneaza/ urmareste in teren desfasurarea proiectelor si ofera suport si consultanta tehnica colegilor responsabili de executia planurilor.
Raspunde de predarea lucrariilor conform contractelor si promoveaza clientilor noi solutii complementare din portofoliul companiei.
Coordoneaza intregul proces de interventii la clienti (service).
Cauta noi solutii / furnizori si gestioneaza subcontractorii implicati in proiecte.

Cerinte:
Studii superioare de preferat tehnice.
Experienta anterioara in activitati de project management, preferabil in constructii/ logistica.
Cunostinte de desen tehnic.
Cunostinte avansate de limba engleza.
Disponibilitate pentru deplasari in tara (80% din timpul de lucru).
Spirit organizat, structurat si orientat pe rezolvarea de probleme.
Spirit antreprenorial bine dezvoltat cu bune abilitati de lucru in echipa.
Atitudine proactiva, persoana dinamica si cu initiativa.

Oferta:
Salariu competitiv/ motivant.
Bonusuri semestriale corelate cu performanta individuala si cu rezultatele companie.
Masina de serviciu, laptop, telefon.
Mediul de lucru placut, antrenant si la standard inalte.
Poți aplica direct prin Adecco aici