REGIONAL SALES MANAGER – zona de SUD-EST in Bucuresti

Candidatul ideal

CERINTE:
Experienta in vanzari intr-o pozitie similara;
Eperienta in piata saloanelor de infrumisetare constitue un avantaj;
Abilitati de operare PC: Microsoft Office;
Abilitati excelente de comunicare si negociere;
Abilitati si competente de Leadership (formarea si motivarea echipei de vanzari);
Capacitate de analiza;
Orientare catre atingerea obiectivelor si dezvoltarea zonei (Sud-ul si Est-ul Romainiei);
Spirit de organizare si proactivitate;
Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata (50% din timp);
Permis de conducere, B;
Locatie: Bucuresti
- Perseverent, dinamic şi cu aptitudini în domeniul vânzărilor, comunicativ.
- Orientare câtre îndeplinirea targetului stabilit la nivelul companiei.
- Disponibilitate pentru munca de teren.
- Disponibilitate pentru participarea la cursuri, intern şi extern.
- Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
- Excelente abilitati interpersonale si de comunicare, atât în scris și vorbit.
- Abilitatea de a convinge și influența pe alții.
- Experienţa în vânzări de produse cosmetice profesionale constituie un avantaj.
- Experienţa în organizarea de evenimente, seminarii, show-uri de prezentare produs reprezintă un avantaj.
- Experientă şi rezultate verificabile pe bază de recomandări de la locurile de muncă anterioare.
- Cunoștințe de marketing şi publicitate

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
Elaboreaza si raspunde de indeplinirea planului de vanzari si incasari;
Planifica, conduce, coordoneaza, controleaza, evalueaza si ia decizii in ceea ce priveste activitatea echipei de vanzari;
Mentine relatiile cu principalii clienti;
Identifica oportunitatile si propune planuri de dezvoltare;
Pregateste si sustine sedintele de vanzari si de pregatire profesionala;
Colaboreaza cu departamentul de Marketing pentru elaborarea si implementarea actiunilor de sustinere a planului de vanzari;

OFERTA(bonusuri, beneficii):
Pachet salarial pe masura performantelor si implicarii personale;
Oportunitatea de a face parte dintr-o companie stabila in dezvoltare;
Posibilitati de dezvoltare personala;
Masina, laptop, telefon mobil;