Regulatory Affairs Specialist - Industria Farma in Bucuresti

Candidatul ideal

Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii, Bucuresti - la sediul companiei (dus-intors).

- Studii superioare în domeniul CHIMIE/BIOCHIMIE/FARMACIE;
- Experienta pe Regulatory Affairs de minim 1 an - Industria Farma;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet);
- Atenție la detalii;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Intocmirea documentelor de autorizare, reautorizare, răspuns la solicitări, variatii, pentru produsele medicamentoase din portofoliul companiei și cele care fac obiectul unor contracte de colaborare;
- Asigurarea mentenanței produselor din portofoliul companiei şi produselor care fac obiectul colaborărilor;
- Solicită de la departamentele implicate, documentele necesare întocmirii documentației suport pentru răspuns la solicitări, variatii;
- Pregătirea și verificarea documentației în format electronic (conform cerințelor formatului CTD) si a machetelor materialelor tipărite incluse în documentația de autorizare;
- Intocmirea documentelor pentru notificare/ renotificare/ răspuns la solicitări/actualizare suplimente alimentare;
- Inregistrarea și actualizarea pe CPNP a produselor cosmetice din portofoliul companiei si a produselor care fac obiectul colaborărilor;
- Cunoasterea, respectarea și implementarea legislatiei elaborată de Agenția Națională a Medicamentului, Ministerul Sănătății (suplimente alimentare), Institutul de Bioresurse Alimentare (suplimente alimentare) și a Dispozitivelor medicale privind activitatea de Relaţii cu Autorităţile;
- Menține legătura și transmite corespondența pentru și de la Agenția Națională a Medicamentului (ANMDM), Institutul de Bioresurse Alimentare, Ministerul Sănătăţii.

Beneficii:
- Tichete de masa;
- Abonament medical in cadrul clinicilor Medicover;
- Transport asigurat.