Reprezentant Medicala- Promovare Suplimente Premium in Iaşi

Candidatul ideal

Compania angajatoare reprezinta cel mai renumit producator si retailer american de produse parafarmaceutice. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, la medicii de specialitate si in magazinele proprii cu profil parafarmaceutic. Activeaza pe piata din Romania din 2010 si pana in prezent si-au dezvoltat si consolidat relatiile cu farmaciile de lant si cu medicii specialisti la nivel national.

Cautam un profesionist cu experienta dovedita in Promovare Medicala & Farmaceutica de OTC-uri, suplimente sau parafarmaceutice din Iasi sau Piatra Neamt, dispus sa se deplaseze pe zona alocata: Iasi, Piatra Neamt, Botosani si Suceava. Asteptam cv-ul celor care corespund si direct atsat la QLT. Succes!

Cerinte:
Experienta in promovare la medici si in farmacii suplimente, OTC-uri sau parafarmaceutice;
Disponibilitate la deplasari pe zona alocata: Iasi, Piatra Neamt, Botosani si Suceava;
Carnet auto ctg B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare la medici si in farmacii;
Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu medicii si farmaciile din zona alocata;
Sustinerea activitatilor specifice de marketing, de prezentari la medici;
Vizite la clienti pe zona alocata;
Urmarirea iesirii prescriptiilor din partea medicilor vizitati;
Incheierea de relatii/parteneriate cu farmaciile in care medicii prescriptori umeaza sa prescrie;
Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala (fise de produse/ materiale de marketing); Respectarea programului de lucru si al touring planului;
Intocmirea rapoartelor de activitate.

Oferta:
Pachet salarial (fix negociabil 3000-3500 lei net + bonus 20-30% din fix);
Tichete de masa, diurna in deplasare;
Contract de munca stabil, norma intreaga;
Logistica necesara oferita de companie.