Reprezentant Regional in Iaşi

Candidatul ideal

Cautam coleg cu experienta in asigurari pentru Iasi. Daca esti o persoana entuziasta, constiincioasa, cu bune abilitati de comunicare, orientata catre client, pentru a oferi servicii de calitate, dispusa sa faca eforturi pentru a raspunde cerintelor clientilor si pentru a-si indeplini sarcinile corect, complet si in timp util TE ASTEPTAM IN ECHIPA HOLFIN!

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Identifica si califica prospecti pe segmentul B2B
  • Analizeaza programele de asigurari ale prospectilor si prezinta propuneri de imbunatatire
  • Dezvolta un portofoliu cat mai diversificat de clienti noi
  • Examineaza si analizeaza ofertele de asigurare disponibile si se implica in negocierea lor cu asiguratorii
  • Dezvolta operatiuni de cross-selling
  • Dezvolta si administreaza portofoliul de clienti;
  • Intelegerea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare potrivite.
  • Cerinte:
  • Studii superioare
  • Experienta relevanta in asigurari: minim 2 ani pe segmentul B2B ((detinerea unui portofoliu de clienti constituie un avantaj).
  • Abilitati de comunicare si prezentare, orientare spre nevoile clientului, empatie si abilitati de negociere
  • Responsabilitate, robustete, rigoare si disciplina in gestionarea prospectilor si clientilor
  • Creativitate si flexibilitate in gasirea celor mai potrivite solutii pentru clienti
  • Capabilitati de multi-tasking, analiza si atentie la detalii
  • Determinare si perseverenta in atingerea rezultatelor
  • Cunostinte bune Microsoft Office si cu alte sisteme IT
  • Atitudine pozitiva, constructiva, optimista si simt al umorului
  • Spirit de echipa, integritate profesionala si loialitate
  • Beneficii:
  • Pachet financiar motivant, fix si variabil (bonus) in functie de performanta
  • Telefon de serviciu
  • Abonament intr-o retea privata de servicii medicale
  • Un mediu de lucru modern, stabil si profesionist, cu perspective de dezvoltare in cariera in functie de performanta