REPREZENTANT VANZARI DISPOZITIVE MEDICALE in Bucuresti

Candidatul ideal

- STUDII SUPERIOARE INCHEIATE. DIPLOMA DE LICENTA
- experienta relevanta si verificabila in vanzari business to business
- Abilitati de vanzare si negociere demonstrate prin rezultate
- Abilitati foarte bune de comunicare
- Orientare spre obtinerea rezultatului
- Orientare spre solutionarea diferitelor solicitari ale clientilor
- Planificare riguroasa a activitatii si acoperire temeinica a portofoliului de clienti din teritoriu
- Etica si integritate, proactivitate, dorinta de dezvoltare personala
- Cunostinte operare PC , office
- Disponibilitate pentru deplasari, permis de conducere categ B
- Referinte foarte bune de la locurile de munca anterioare
- LIMBA ENGLEZA FLUENT

Descrierea jobului

- Promovarea si vanzarea produselor companiei in sistemul public si privat
- Crearea, mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei
- Dezvoltarea si intretinerea relatiilor cu factorii de decizie si cu toti clientii din teritoriul alocat
- Realizarea vizitelor de vanzari precum si de prezentari, demonstratii, instalari de aparatura medicala
- Identificarea factorilor de decizie si a oportunitatilor in elaborarea proiectelor in domeniul aparaturii medicale
- Pregatirea, prezentarea si monitorizarea ofertelor, incheierea de contracte
- Culegerea de informatii din teritoriu despre competitori
- Realizarea la timp a rapoartelor si planificarilor privind activitatea de promovare si vanzare, precum si updatarea continua si cu acuratete a bazei de date de clienti
Se ofera salariu competitiv in functie de experienta si abilitati, la care se adauga comision din vanzari.
- masina si telefon de serviciu.