Șef tură in Pantelimon

Responsabilități principale:Coordonează activitatea angajaților din subordine și asigură buna funcționare a centrului de distribuțieAsigură îndeplinirea la timp și corect a tuturor proceselor de recepție, pregătire marfă, livrare, transport, retururi și management ambajele, de către personalul din subordine;Se asigură de respectarea procedurilor de lucru în utilizarea aplicațiilor logistice de către personalul din subordine;Identifică situațiile care afectează desfășurarea activității și pot genera întârzieri în livrarea mărfurilor către clienți și propune soluții de eficientizare depozit;Planifică programul angajaților din subordinea sa directă;Asigură înregistrarea corectă a informațiilor în pontaj;Întocmește rapoarte specific;Participă la inventarele periodice;Asigură suport în desfășurarea operațiunilor logistice în depozit, în caz de nevoie ; Cerințe: Studii medii/superioare;Experiență de minimum 1 an pe un post similar;Cunoștinte avansate a pachetului Office;Experiență în utilizarea WMSAsertivitate, excelente abilități de comunicare și negociere;Abilități de planificare, organizare și de conducere a unei echipe;Capacitate de asumare a răspunderii și de identificare a problemelor, alegerea soluțiilor optime și implementarea lor;Atitudine pozitivă și adaptabilitate;Disponibilitatea de a învăța lucruri noi.Disponibilitatea de a lucra în schimburi Ofertă (bonusuri, beneficii): salariu atractiv și tichete de masă;beneficii*: Crăciun, Paște, vacanță, asigurare privată de sănătate;training de specialitate;oportunitatea unei cariere într-o companie multinaţională. * acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.