Sofer C+E in

Cerințe:

  • Permis de conducere categoria CE, atestat si card tahograf valabil,
  • Limba engleza la nivel de comunicare-intermediar/fluent (pentru primirea comenzilor)
  • Experienta anterioara pe camioane de 40 tone in transport international de marfuri pe comunitatea europeana(prelata, frig, bascula sau walking floor)
  • Responsabil, serios, politicos și îngrijit - cazier judiciar

Condiții:

  • Se lucreaza pe semiremorci prelata pe relatia Danemarca-Germania-Benelux si walking floor(marfuri vrac basculabile), pe relatia Suedia-Germania-Polonia si retur catre Danemarca sau Suedia.
  • Rotatia deplasarii este de 4/2 sau 8/4 sau 12/4 saptamani.
  • Venitul total este format din salariul pe tara (in ron) plus diurna (in euro), este de 2400 euro.
  • Cresteri salariale lunare in functie de performante si vechime in firma.
  • Contracte de munca pe perioada nedeterminata.
  • Transportul de la si pană la destinatie, asigurat de societate, cu avionul sau masina societatii.
  • SERIOZITATE, RESPONSABILITATEA SI FLEXIBILITATE
  • RESPECTAREA DATEI DE PLATA A SALARIULUI

Responsabilități:

  • Asigurarea integritatii marfurilor transportate;
  • Intocmirea documentelor de transport cu confirmarea operatiunilor de incarcare/descarcare;
  • Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

ESTE INTERZISA folosirea mijloacelor de manipulare a tahografului

Despre companie

Transport rutier de marfuri CAEN 4941