Specialist Digital Marketing/ Marketing Assistant in Bucureşti Sectorul 2

Responsabilitati:

  • Promoveaza imaginea online a  (firmei si a) produselor comercializate - PR, Advertising;
  • Cauta permanent cai de crestere a profitului pe fiecare categorie de produs in parte, a volumului si market-share-ului;

  • Studierea pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste situatia comptetitie din piata;

  • Actualizarea permanenta cu informatii despre produse a site-ului firmei in limbile romana si engleza

Cerinte:

  • Experienta de minimum 2/3-4 ani pe o pozitie de marketing online;
  • Experienta in domeniul comunicarii online si a scrierii de texte de prezentare de produse;
  • Cunoaste reguli de administrare si menținere a continutului unul site web
  • Cunostinte  SEO (Search Engine Optimization), Google Adwords

Oferim:

  • Conditii salariale motivante;
  • Bonusuri de performanta;
  • Decontarea cheltuielilor de telefonie mobila realizate pentru organizatie;
  • Mediu de lucru deschis, transparent, prietenos si dedicat pentru realizarea unei contributii pozitive la evolutia firmei