Specialist in domeniul securitatii si sanatatii in munca in Ploieşti

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare tehnice / avand avantaj candidatii care prezinta dovada studiilor in domeniul petrolier
Curs in domeniul SSM, cu durata de minim 80 de ore
Absolvirea unui curs postuniversitar in domeniul SSM cu durata de minim 180 de ore reprezinta avantaj
Curs cadru tehnic PSI
Experiență – min. 2 ani
Cunoasterea Limbii Engleze, la nivel avansat, scris si vorbit.
Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa
Abilitati foarte bune de organizare, planificare, prezentare si prioritizare
Capacitate de focalizare pe detalii, atentie concentrata si distributiva
Capacitate de identificare si rezolvare de probleme, promptitudine in oferirea raspunsurilor la intrebarile primite
Adaptabilitate si flexibilitate
Rezistenta la lucru in conditii de stres
Abilitatea de a lucra cu oameni, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
Diplomatie, capacitate de a lucra in echipa dar si independent
Integritate
Cunostinte foarte bune ale legislatiei in domeniul SSM si in domeniul legislatiei muncii
Competente excelente in PC (MSOffice, INTERNET)
Permis de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasari

Descrierea jobului

Asigura suportul pentru functionarea activitatilor de SSM si SU in organizatie, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare
Organizeaza si efectueaza instructaje specifice de SSM, SU si mediu pentru atat pentru personalul din cadrul organizatiei cat si pentru noii angajati
Tine evidenta instruirilor periodice pe linie de SSM, SU si mediu
Tine evidenta si programeaza examenele de medicina muncii colaborand in acest sens cu serviciul de medicina muncii, pentru efectuarea examenului medical la angajare si a controalelor periodice ale salariatilor
Elaboreaza instructiuni proprii de aplicare a normelor de SSM in functie de particularitatile activitatii si de numarul de angajati, de riscurile de accidente si imbolnaviri profesionale
Verifica modul in care se aplica reglementarile legislative in vigoare si normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protectia sanatatii angajatilor si protectia mediului inconjurator
Intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducerea organizatiei in legatura cu desfasurarea activitatilor si respectarea masurilor specifice de prevenire si protectie
Mentine relatia cu autoritatile in ceea ce priveste documentatia ce trebuie transmisa conform reglementarilor legale in vigoare
Pastreaza cu confidentialitate datele si informatiile la care are acces in executarea atributiilor specifice pozitiei

Oferim:
Contract individual de munca pe durata determinata de 6 luni, la sfarsitul caruia, in baza unei evaluari pozitive, se poate transforma in contract individual de munca pe durata nedeterminata
Pachet salarial motivant, in acord cu politica organizatiei si aria de responsabilitate a postului
Participare la evenimente, conferinte, seminarii, in acord cu politica organizatiei si in limita bugetului aprobat