Specialist prestatii vehicule in Braşov

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii medii sau superioare de specialitate in domeniul auto (mecanic, tehnician, subinginer, inginer)
- cunostinte avansate de mecanica, electrica si electronica auto
- capacitate de a consulta documentatiile tehnice de specialitate
- cunostinte tehnice de diagnoza auto
- experienta relevanta in service auto minim 4 ani
- preocupare pentru autodezvoltare pe plan profesional
- constituie avantaj atestat de inspector ITP si/sau diploma Dacotec-Cotech

Descrierea jobului

Atributii:
- executarea operatiunilor de evaluare a starii tehnice a autovehiculelor si de identificare a neconformitatilor mecanice, electrice si electronice.
- asimilarea si aprofundarea documentatiei tehnice de diagnoza si de reparatii
- executarea interventiilor tehnice specializate, inspectii finale, teste, reglaje, etc.
- deschiderea comenzilor de reparatie si intocmirea devizelor.

Beneficii:
- pachet salarial corelat cu experienta profesionala si cu eficienta muncii desfasurate
- posibilitate de instruire si formare profesionala in cadrul Renault Commercial Roumanie
- acces la documentatiile tehnice oferite online de catre producator