SPECIALIST PRODUS – DOMENIUL SUPORT APLICATII MONITORIZARE in Bucuresti

Responsabilitati:

— Cunoaste toate aplicatiile si aparatele pentru care asigura suportul tehnic, atat din punct de vedere software cat si hardware;

— Mentine permanent legatura cu suportul tehnic extern in vederea obtinerii documentatiei tehnice, de operare sau pentru omologare;

— Studiaza permanent situatia din teren referitoare la nivelul calitativ la care se efectueaza depanarea si intretinerea aplicatiilor si a aparatelor si propune scolarizari atunci cand este cazul;

— Prelucreaza si distribuie catre angajatii Departamentului Service toate informatiile tehnice referitoare la produse;

— Asigura suportul tehnic necesar reprezentantilor Departamentului Service in teren in mod direct sau indirect (prin transmiterea de informatii sau interventii directe in teren);

— Asigura utilizarea eficienta a mijloacelor materiale aflate in dotare;

— Obtine documentatia necesara omologarii aparatelor (daca este cazul);

— Gestioneaza activitati specifice operatiunilor de administrare sisteme de monitorizare printare;

— Monitorizeaza cerintele de suport ale clientilor;

— Monitorizeaza instalarea si mentenanta aplicatiilor colaborand cu furnizorii in acest sens;

— Monitorizeaza intreg sistemul de raportare incidente, califica incidentele, escaladeaza / ofera suport tehnic pentru incidentele ridicate;

— Intocmeste rapoarte;

— Asigura monitorizarea procedurilor de back-up si verifica indeplinirea acestora;

— Activitati de suport pentru sucursale/agentii;

— Participa la procesul de documentare a normelor si metodologiilor specifice domeniului sau de activitate;

— Participa la elaborarea rapoartelor privind stadiul activitatilor, problemele identificate, tendintele inregistrate;

— Sustine scolarizari cu inginerii de service, in vederea pregatirii acestora.

Cerinte:

— Studii superioare/experienta relevanta in domeniul IT;

— Minim 2-3 ani experienta pe o pozitie similara;

— Cunostinte solide de operare PC;

— Cunoasterea limbii engleze (nivel avansat);

— Abilitati de comunicare, de lucru in echipa, spirit analitic, organizatoric si de initiativa.

*Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interesul acordat!