Specialist resurse umane - Recrutare in Braşov

  Responsabilități:

- identifică și administrează canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante

- concepe și postează anunțurile de recrutare pe baza discuțiilor cu șefii de departamente

- selectează candidații pe baza Cv-urilor, în funcție de profilul candidatului și cerințele postului

- contactează candidații selectați în vederea programării interviurilor

- participă activ în cadrul procesului de intervievare și selecție a candidaților

- întocmește și actualizează fișele de post

- coordonează orientarea noilor angajaţi pentru a facilita integrarea acestora în companie

- intocmește rapoarte și situații
- asigură alte activități în departamentul Resurse Umane.

Cerințe:

- studii superioare
- cunoștințe bune operare PC(MS-Office)

- curs de inspector resurse umane constituie avantaj
- abilități excelente de comunicare și lucrul în echipă

- gândire organizată, atenție la detalii, capacitate dezvoltată de analiză și sinteză, organizată și flexibilă

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu atractiv și tichete de masă;

-beneficii*: Crăciun, Paște, vacanță, zi de naștere, asigurare privată de sănătate;

- oportunitatea unei cariere intr-o companie multinațională;
- sistem informatic performant si logistica moderna

* acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.