Tehnician/electrician mentenanta industriala in Ludus in Târgu Mureş

Candidatul ideal

Pentru fabrica noastra din Ludus suntem in cautarea unui Tehnician mentenanta industriala/eletromecanica-automatica.

Candidatul potrivit detine:
- studii medii din domeniul tehnic - electric;
- cunostinte solide de ordin electric, mecanic, automatizari si mentenanta industriala
- experienta anterioara in domeniu

Cerinte specifice: disponibilitate la interventii neprogramate/urgente; lucrul la inaltime in caz de nevoie.

Calitati, aptitudini:
- Foarte bune abilitati tehnice si indemanare
- Capacitate de concentrare
- Persoana organizata
- Seriozitate
- Responsabilitate, atentie si putere de concentrare in executarea sarcinilor de serviciu
- Bun organizator al timpului si sarcinilor
- Vedere de ansamblu
- Disponibilitate pentru invatare si disponibilitatea de a impartasi cunostintele acumulate

Descrierea jobului

- Realizarea intretinerii periodice a utilajelor și echipamentelor si documentarea realizarii acestora, in conformitate cu programul anual
de intretinere, a fiselor de intretinere si a procedurii de intretinere periodica;
- Realizarea reparatiilor utilajelor și a echipamentelor si documentarea operațiunilor executate in cazul unor defectiuni accidentale a acestora, pe parte electrica si mecanica, in limita competentelor;
- Realizarea reglajelor pe parte electrica si mecanica a masinilor, pentru utilizare in conditii optime de
catre operatori;
- Asistarea la montajul si punearea in functiune a unor echipamente noi, in vederea realizarii ulterioare a mentenantei preventive si de reparatie;
- Colaborarea cu operatorii pentru depistarea defectiunilor si realizarea setarilor/ajustarilor necesare
pentru functionarea optima a utilajelor;
- Verificarea tuturor masinilor din punct de vedere SSM, propunerea solutiilor de imbunatatire si
realizarea acestora in conformitate cu procedurile interne ale grupului;
- Anuntarea imediata a superiorului in cazul in care observa disfunctiuni ale masinii si ale partilor de
protectie ale acestora si remedierea defectiunilor, in limita competentelor;