Tehnician Electronica in Lugoj

Candidatul ideal

Conditii:

studii medii, preferabil tehnice;
cunostinte de electronica
cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
abilitati de lucru in echipa, comunicare;
disponibilitate pentru regim flexibil de lucru;
cunostinte bune de operare pe calculator cu programele din Microsoft Office; SAP.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
·Receptioneaza si inregistreaza in SAP, retururile de la clientul final, pentru reparat;

Diagnosticheaza si identifica defectul la nivel de componenta, conform rezultatelor initiale ale testarii sau descierii defectului reclamat;
Actualizeza, cand este cazul, software-ul produselor electronice conform specificatiilor de test.
Testeaza si valideaza functionarea normala a produselor reparate.
Eticheteaza si impacheteaza produsele conform cerintelor clientului.
Completeaza in baza de date defectul depistat si componentele inlocuite.
Respecta planul de reparatii stabilit.