Tehnician service aparate de masura in Ilfov

Candidatul ideal

Poti fi noul membru al echipei noastre, daca ai:
- Cunostinte tehnice de baza in domeniul electric/electronic;
- Cunostinte tehnice de baza in domeniul laboratoarelor metrologice - constituie un avantaj;
- Cunostinte tehnice de baza in domeniul aparatelor de masura si control – constituie un avantaj;
- Dorinta de invatare si perfectionare in domeniul aparatelor de masura si control;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Cunostinte de operare PC (minim Office).

Descrierea jobului

Pe acest post va trebui sa desfasori urmatoarele activitati:
- Receptia aparatelor de masura si operarea in programul de service specific, a datelor acestora;
- Diagnosticarea si reparatia a aparatelor de masura;
- Predarea aparatelor dupa reparatie sau trimiterea acestora prin intermediul curierului (cu intocmirea documentelor de transport);
- Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si prezentarea lucrarilor care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor aparatelor;
- Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor oferite de companie;
- Specializarea continua in domeniul aparatelor de masura si control;
- Efectuarea programarilor in service in functie de complexitatea lucrarii si disponibilitate personalului.

Ce oferim:
- stabilitate, mediu de lucru placut in cadrului grupului german AFRISO, cu o traditie de 150 de ani in domeniul aparatelor de masura si control;
- beneficii motivante in functie de experienta si performante.