Inginer Instalatii Gaze si Centrale Termice in Galaţi

Candidatul ideal

ENGIE Servicii (filiala a ENGIE Romania), lider pe piata serviciilor energetice, furnizeaza o gama larga de operatiuni tehnice pentru instalatiile si centralele termice de interior, atat pentru clientii casnici cat si pentru cei industriali – cauta sa angajeze mai multe posturi de Ingineri Instalatii Gaze si Centrale Termine – locatiile :

  • Bucuresti
  • Ploiesti
  • Galati-Brailla
  • Buzau-Focsani
  • Ramnicu Valcea

  • Cerinte:
  • Studii superioare tehnice finalizate cu diploma de licenta;
  • Atestat ISCIR conform ordinului 165/2011, privind aprobarea metodologiei de atestare a personalului tehnic de specialitate in domeniul ISCIR, RVT - Responsabil cu Verificarea Tehnica;
  • Autorizatie ANRE - minim grade EGD, EGIU, in termen de valabilitate;
  • Permis auto categoria B;
  • Minim 2 ani experienta in domeniul gazelor naturale;
  • Planificarea si prioritizarea activitatilor;
  • Determinare si responsabilitate;
  • Abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Gandire tehnica;
  • Capacitatea de a lucra in echipa;
  • Utilizare PC (Microsoft Office) si Internet.

Descrierea jobului

  • Executa lucrari de verificari/revizii tehnice si reparatii/defecte, relevee, la instalatiile de utilizare gaze naturale;
  • Promoveaza si incheie contracte ASIGAZ (inclusiv comenzi lucrari) de prestari servicii de verificari/revizii tehnice la instalatiile de utilizare gaze naturale si a centralelor termice, clientilor ENGIE Romania;
  • Evalueaza atat tehnic cat si valoric, in urma verificarilor tehnice efectuate conform punctului 1, si a verificarilor/reviziilor tehnice la instalatiile de utilizare a gazelor naturale : lucrarile de instalare si montaj la aparatele de incalzit, alimentate cu combustibil gazos, cazane de apa calda cu P ≤ 400 kW si cazane de abur de joasa presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h; lucrari de interventii si reparatii la aparatele de incalzit, alimentate cu combustibil gazos, cazane de apa calda cu P ≤ 400 kW si cazane de abur de joasa presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h; lucrari de reparatii la instalatiile de utilizare a gazelor naturale, cu respectarea NTPEE-2008, a prescriptiilor tehnice, a normelor interne ENGIE Servicii.
  • Executa lucrarile privind verificarile tehnice in utilizare la aparatele de incalzit alimentate cu combustibil gazos si cazane de apa calda;
  • Controleaza in teren si verifica in functionare dupa executia operatiunilor de instalare, montaj, reparatii si revizii, efectuate de personalul de specialitate, la aparatele de incalzit;
  • Raspunde de calitatea lucrarilor efectuate, de corecta intocmire a documentelor specifice, de cunoasterea legislatiei in domeniu, a prescriptiilor tehnice specifice, a standardelor si normativelor in vigoare privind activitatea pentru care a fost autorizat;
  • Responsabil de mentinerea autorizatiilor, atestatelor (ANRE, ISCIR) necesare executarii sarcinilor de serviciu;
  • Transmite, analizeaza si comunica actiuni posibile pentru imbunatatire;
  • Executa inregistrarile in Sistemul informatic, pentru activitatea prestata.